Достапни линкови

Кемп Дејвид: Средба Буш - Блер


Американскиот претседател Џорџ Буш и британскиот премиер Тони Блер денеска во Кемп Дејвид ќе разговараат за подготовките за можната воена интервенција против Ирак. Буш предупреди дека напорите за мирно решавање на ирачката криза можат да траат уште неколку недели, а не месеци. Шефот на инспекторската мисија Ханс Бликс изјави дека Ирак во изминатите денови не покажува знаци на поголема соработка со инспекторите за оружје.
XS
SM
MD
LG