Достапни линкови

Кандахар: 18 загинати во експлозија


18 луѓе загинале кај авганистанскиот град Кандахар кога силна експлозија го урнала мостот преку кој во тој момент минувале автобуси. Никој не ја презеде одговорноста за експлозијата.
XS
SM
MD
LG