Достапни линкови

Скопје: Посета на помошниците на Пауел


Американските дипломати Џенет Бог и Роберт Братке, помошници на државниот секретар Колин Пауел, во рамките на еднодневната посета на Македонија, ќе остварат средби со државниот врв на земјата. Како што е најавено, разговорите ќе бидат посветени на безбедносни и политички прашања.
XS
SM
MD
LG