Достапни линкови

Вашингтон: Средба Буш - Берлускони


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска во Вашингтон ќе се сретне со италијанскиот премиер Силвио Берлускони и со Саудискиот министер за надворешни работи Ал-Фасал. Главна тема на разговорите ќе биде ирачкото разоружување. Британскиот Премиер Тони Блер, пак денеска ќе отпатува за Шпанија на средба со шпанскиот премиер Хозе Мариа Азнар.
XS
SM
MD
LG