Достапни линкови

Хеброн: Акција на израелските сили


Израелски тенкови и трупи денеска влегоа во Хеброн, во потрага по палестински милитанти. Израелското радио јави, дека операцијата доаѓа како одговор на нападот на палестинците врз израелско население и војници.
XS
SM
MD
LG