Достапни линкови

Подгорица: Усвоена уставната повелба


Црногорскиот парламент доцна синоќа ја усвои Уставната повелба за идната Унија на Србија и Црна Гора, како и законите за нејзина реализација. Против уставот на идната државна заедница, гласале пратениците на Социјалдемократската партија и од партиите на Албанците.
XS
SM
MD
LG