Достапни линкови

Будимпешта: Обука за ирачката опозиција


Првата група членови на ирачката опозиција, пристигна во Унгарија, каде во базата Тасар, ќе имаат воена обука како и обука за јавно управување, соопшти претставникот во унгарското министерство за одбрана, Истван Боцкаи. Унгарската новинска ангенција, пренесува дека во базата Тасар ќе пристигнат помалку ирачани отколку што било предвидено.
XS
SM
MD
LG