Достапни линкови

Ирак: Војници на САД во северниот дел


Пентагон потврди дека во северниот дел на Ирак се стационирани американски војници но, според началникот на американската војска Ричард Мајерс, ,,ги има во мал број,,.Американски воени експерти, изјавуваат дека, специјални сили на американската војска и офицери на ЦИА, се наоѓаат во Ирак, каде што соработуваат со опозицијата на иракиот режим и се подготвуваат за евентуална инвазија врз таа земја.
XS
SM
MD
LG