Достапни линкови

Брисел: Солана ја поздрави понудата од САД пред ОН да презентира разузнавачки податоци


Еврокомесарот Хавиер Солана ја поздрави понудата на САД во Советот за безбедност на Обединетите нации да презентираат разузнавачки податоци за ирачкото оружје за масовно уништување. И шефот на француската дипломатија Доминик Де Вилпен изрази задоволство од ваквата одлука на претседатело Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG