Достапни линкови

Подгорица: Продолжува расправата во парламентот за уставната повелба


Црногорискиот парламент денеска ќе ја продожи расправата околу усвоената Уставна повелба за формирање на новата заедничка унија меѓу Србија и Црна Гора. Вчерашната расправа во парламентот беше прекината на барање на опозиционата Социјалистика народна партија, која побара дополнителни разговори меѓу владините коалициони партнери.
XS
SM
MD
LG