Достапни линкови

Софија: Посета на Игор Иванов


Рускиот министер за надворешни работи Игор Иванов се очекува денеска да отпатува за Бугарија, пред планираната посета на Софија на Рускиот претседател Владимир Путин. Како подготовка за доаѓањето на Путин, Иванов ќе оствари средби со повеќе бугарски лидери, на кои ќе стане збор за ирачката криза и за ситуацијата на меѓународната сцена.
XS
SM
MD
LG