Достапни линкови

Сеул: Претседателот на Северна Кореа ја прифатил пораката од Јужна Кореа


Јужно корејскиот претставник Лим Донг Вон се врати од Северна Кореа без да оствари средба со претседателот Ким Јон Ил. Сепак тој во Сеул изјави дека северно корејскиот претседател ја прифатил пораката од претседателот на Јужна Кореја во врска со нуклеарната криза.
XS
SM
MD
LG