Достапни линкови

Москва: Путин смета дека сеуште има место за дипломатија со Ирак


,,Дипломатските мерки а решавање на ирачкиот проблем не се целосно исцрпени,, изјави денеска Рускиот претседател Владимир Путин. Тој истакна дека е возможно Москва да ја промени сегашната позиција во однос на Ирак и заедно со Соединетие држави да се договори за преземање ,,поостри мерки,, во рамките на Советот за безбедност “доколку Ирак прави проблеми во работата на инспекторите“.
XS
SM
MD
LG