Достапни линкови

Индија: Десет загинати во железничка несреќа


Десет луѓе загинаа отткако еден патнички воз се превртел во реката Ганг, во источниот дел на Индија, соопшти индиската полиција. Шефот на индиската полиција изјави дека десетте тела на загинатите во несреќата се пронајдени, а по телата на останатите жртви сеуште се трага.
XS
SM
MD
LG