Достапни линкови

Вашингтон: Буш ќе се обрати во Конгресот


Американскиот претседател Џорџ Буш, обраќајќи се вечерва пред Претставничкиот дом на Конгресот, се очекува да ја подготви американската нација, за можноста за напад врз Ирак, откако изнештаите на инспекторите на ОН покажаа дека Ирак не ги исполнува барањата за разоружување. ,,Тој на јасен начин ќе ги претстави причините за тоа каква закана представува Садам Хусеин, и на која ќе мора да се спротивставивме,“ изјави претставникот на Белата Куќа Ден Бартлет.
XS
SM
MD
LG