Достапни линкови

Сеул: Се урна шпиунски авион на САД


Еден шпиунски американски авион се урнал денеска во близина на Сеул, соопштија јужнокорејските власти. ,,Причината за несреќата се уште не е позната,, изјави портпаролот на министерството за одбрана на Јужна Кореа. При падот, тројца локални жители според очевидци биле повредени, а пилотот е хоспитализиран откако успеал пред несреќата да го напушти авионот.
XS
SM
MD
LG