Достапни линкови

Давос: Протести на анти глобалистите


Повеќе илјади антиглобалисти се обидоа вчера вечер да го пробијат безбедносниот кордон во Давос за да се конфронитраат со светските лидери кои учествуваат на Светскиот економски форум и да ја осудат американската намера за напад на Ирак. Во близина на Давос, демонстранитите се соочиле со полицијата. Антиглобалистите протестираа и во Берн, каде во немирите со полицијата, еден полицаец е повреден а повеќе стотици демонстранти се уапсени.
XS
SM
MD
LG