Достапни линкови

Лондон: Мора да им се даде време на инспекторите на ОН


„Мора да им се даде време, на инспекторите на Обединетите Нации за разоружување на Ирак, за да ја завршат својата работа“ изјави во интервју за телевизијата Би-Би-Си британскиот премиер Тони Блер. „Мислам дека не им се потребни месеци, туку недели, за да дознаат дали Ирачкиот претседател Садам Хусеин, соработува или не“ додаде Блер.
XS
SM
MD
LG