Достапни линкови

Вашингтон: САД не ја исклучуваат можноста за користење нуклеарно оружје


,,Вашингтон не ја исклучува можноста за користење на нуклеарно оружје, доколку ирачкиот претседател Садам Хусеин употреби оружје за масовно уништување, против Соединетите Држави и нејзините сојузници,, изјави денеска за телевизијата Ен-Би-си, генералниот секретар на Белата Куќа Ендрју Кард. ,,Америка ќе мора да го употреби секое оружје како одговор,, истакна Кард.
XS
SM
MD
LG