Достапни линкови

Белград: Југославија нема моќ да го уапси Младиќ


Југословенскиот министер за надворешни работи Горан Свилановиќ, истакна дека Југославија можеби нема моќ да го уапси поранешниот Босанко-српски генерал Ратко Малдиќ. Во интервјуот за Асошиејтед пресс, Свилановиќ потенцира дека југословенските власти најнапред мора да утврдат каде се крие Младиќ.
XS
SM
MD
LG