Достапни линкови

Сеул: Јужна Кореа бара одложување на состанокот


Јужна Кореа побара одложување на состанокот на Меѓународната агенција за атомска енергија за Северно корејската криза што треба да се одржи на трети февруари. Според Министерството за надворешни работи во Сеул, со одложувањето би се добило време за разговори меѓу двете Кореи.
XS
SM
MD
LG