Достапни линкови

Каталонија: Уапсени десет лица


Шпанската полиција денеска уапси 10 лица осомничени за поврзаност со терористичката Ал Каеда. Акцијата била спроведена во Каталонија, а засега не е познат идентитетот на уапсените.
XS
SM
MD
LG