Достапни линкови

Вашингтон: САД имаат докази дека Ирак поседува оружје за масовно уништување


Американскиот државен потсекретар Џон Болтон денеска изјави дека Вашингтон има докази дека Ирак поседува оружје за масовно уништување кои ке бидат објавени во пригодно време. Вашингтон се заканува дека со сила ќе го разоружа режимот на Садам Хусеин. Франција и Германија вчера остро се спротивставија барајки повеќе време за инспекторите за оружје на Обединетите Нации кои се во Ирак.
XS
SM
MD
LG