Достапни линкови

Токио: Клонејд соопшти дека во Јапонија е клонирано трето бебе


Компанијата Клонеид соопшти дека во средата во Јапонија било родено третото клонирано бебе. И во овој случај не се наведени научни докази за клонирање на луѓе што од етички и научни причини ја возбудува свестаката јавност. Оваа компанија проповеда дека луѓето се создадени пред од вонземјани со клонирање пред 25 илјади години.
XS
SM
MD
LG