Достапни линкови

Бања Лука: Проспер бара апсење на Караџиќ


Американскиот пратеник за воени злосторства Пјер Проспер денеска во Бања Лука од лидерите на Република Српска бара да сторат повеќе за да биде уапсен поранешниот лидер осмничен за геноцид Радован Караџиќ. Проспер вчера во Сараево најави координирана акција на Соединетите држави и меѓународната заедница со цел Караџиќ да биде донесен пред Хашкиот Трибунал.
XS
SM
MD
LG