Достапни линкови

Атина: Посета на Игор Иванов


Ситуацијата во Ирак, Северно Корејската криза и руско-грчката економска соработка, се тема на разговори во Атина, меѓу Рускиот министер за надворешни работи Игор Иванов, Грчкиот премиер Костас Симитис, и грчкиот шеф на дипломатијата Папандреу. Се очекува в петок Иванов да оствари средба и со претставници од т.н. Европска ,,тројка,, составена од Европската комисија, сегашниот претседавач Грција и идниот Италија.
XS
SM
MD
LG