Достапни линкови

Сараево: Посета на американскиот амбасадор за воени злосторства


Американскиот амбасадор за воени злосторства Пјер Ришар Проспер, ќе допатува во дводневна посета на Босна и Херцеговина. Се очекува Проспер да побара од босанските власти да го уапсат познатиот воен злосторник, поранешниот лидер на босанските срби Радован Караџиќ, за кој се верува дека се крие во Босна.
XS
SM
MD
LG