Достапни линкови

Пеќ: Експлозија во полициската зграда


Во локалната полициска зграда во Пеќ, вчера вечер била фрлена експлозивна направа, но повредени лица нема, соопшти портпаролот на УНМИК на Косово, Андреа Анџели. Експлозијата предизвикала помала материјална штета, а од УНМИК се сомневаат дека на полициската станица била фрлена противтенковска мина.
XS
SM
MD
LG