Достапни линкови

Сеул: Северна Кореа соопштила дека нема намера да произведува нуклеарно оружје


Официјални претставници на Јужна Кореа изјавија дека Северна Кореа соопштила оти нема намера да произведува нуклеарно оружје. Соопштението доаѓа непосредно пред почетокот на три дневните меѓусебни разговори, денеска во Сеул.
XS
SM
MD
LG