Достапни линкови

Вашингтон: Картер бара поддршка за консултациите за предвремени избори во Венецуела


Поранешниот американски претседател Џими Картер и предложи на меѓународната заедница да ги поддржи консултациите за предвремени избори во Венецуела, кои веќе ги прифати актуелниот претседател Уго Чавез. Првиот предлог на Картер е одржување ,,референдум,“ за тоа дали Чавез треба да остане на власт, а вториот, носење на „уставни амандмани“ за намалување на траењето на претседателскиот мандат.
XS
SM
MD
LG