Достапни линкови

Мексико: Најмалку 20 загинати во земјотрес


Најмалку 20 лица загинаа во земјотрес со јачина од 7,6 степени според Рихтеровата скала, кој ноќеска ги погоди Западниот и централниот дел на Мексико. Повеќе повредени лица се хоспитализирани, а причинета е материјална штета. Епицентарот на земјотресот бил во Пацификот, десет километри под морето, соопшти националната сеизмолошка служба.
XS
SM
MD
LG