Достапни линкови

САД: Повеќето Американци поддржуваат воена акција во Ирак


Повеќето Американци и натаму ја поддржуваат воената акција против Ирак, но во споредба со анкетите од летото, подршката е намалена за осум проценти, се резултатите од најновото истражување на Еј-Би-Си и ,,Вашингтон Пост,“ Јавното мислење во Соединетите Држави е поделено околу прашањето, дали за ирачката криза треба да се најде дипломатско решение или пак е потребно насилно соборување на Ирачкиот претседател Садам Хусеин.
XS
SM
MD
LG