Достапни линкови

Лондон: Блер предурпедува на напади од Ал Каеда


Според британскиот премиер Тони Блер терористички групи како што е Ал Каеда, може да се обидат да извршат напади во Велика Британија. Верувам дека на еден или друг начин тоа ќе се случи. Мислам дека и неодамнешните апсења се доказ дека овде постои терористичка мрежа како и во остатокот од Европа и светот,, изјави Блер, обраќајки се пред пратеницте во британскиот парламент.
XS
SM
MD
LG