Достапни линкови

Брисел: Франција и Германија опоменати за големиот буџетски дефицит


Министрите за финансии на Европската Унија ги опоменаа Германија и Франција поради големиот буџетскиот дефицит, кој е закана за стабилноста на курсот на еврото. Ова прашање е главна тема на денешниот состанок на министрите за финансии во Брисел.
XS
SM
MD
LG