Достапни линкови

Венецуела: Судири меѓу поддржувачите и опонентите на претседателот


Најмалку едно лице е убиено, а 25 се ранети во уличнте престрелки меѓу подржувачите и опонентите на Венецуелскиот Претседател Уго Чавез. Вчерашните насилства во Чаралаве, град јужно од Каракас, доаѓаат 50 дена по генералниот штрајк на противниците на Чавез, кои бараат негова оставка и предвремени претседателски избори.
XS
SM
MD
LG