Достапни линкови

Пјонгјанг: Русија оптимист за кризата со Северна Кореа


,,Русија е оптимист дека кризата мегу Пјонгјанг и Вашингтон ке биде решена по мирен пат,, изјави специјалниот пратеник на рускиот претседател Владимир Путин, Александар Лушков, по неколку часовните разговори со севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ил.
Лушков, кој денеска е во посета на Кина, на вчерашната средба на северно корејците им претставил повеќе предлози за решавање на нуклеарната криза.
XS
SM
MD
LG