Достапни линкови

Њујорк: Состанок за борбата против тероризмот


Шефовите на дипломатиите на светските сили денеска во Њујорк треба да одржат состанок посветен на борбата против меѓународниот тероризам и кризите со Ирак и Северна Кореа. Состанокот е по барање на Франција – актуелниот претседавач на Советот за безбедност на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG