Достапни линкови

Лондон: Уапсени седум лица


Британската полиција соопшти дека денеска уапсила седум лица како дел од истрагата за потеклото на смртоносниот отров рицин што неодамна беше откриен во еден стан во Лондон. Полицијата прецизира дека, според антитерористичките закони влегла во џамијата во северниот дел на градот каде што ги уапсила лицата. Се додава дека во џамијата не биле откриени хемикалии.
XS
SM
MD
LG