Достапни линкови

Канбера: Пожарникарите настојуваат да ги локализираат шумските пожари


Пожарникарите и натаму настојуваат да ги локализираат шумските пожари во главниот град на Австралија, Канбера, каде што три лица настрадаа, а уништени се над 400 куќи. Штетите се проценуваат на стотици милиони долари.
XS
SM
MD
LG