Достапни линкови

Пјонгјанг: Посета на рускиот заменик министер за надворешни


Рускиот заменик министер Александар Лушков денеска е во посета на Пјонгјанг. Тој изјави дека севернокорејската нуклеарна криза треба да се реши со разговори мегу оваа земја и Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG