Достапни линкови

Лондон: Дополнителни 14 илјади војници во Заливот


Британскиот министер за надворешни работи Џеф Хун во понеделник ќе објави дека уште 14 илјади војници ќе бидат распоредени во Заливот за да се подготоват за евентуален напад врз Ирак, пишува денешниот број на британскиот весник Сан. Соединетите држави пак вчера испратија уште 10 илјади војници во Заливот со што бројот на амеирикански војници достигна до 35 илјади.
XS
SM
MD
LG