Достапни линкови

Свет: Протести против воена акција


Денеска во повеќе земји во светот ќе се одржуваат протести против евентуалната воена акција во Ирак. Демонстрации треба да се одржат во Хамбург, Брисел, Торонто, Вашингтон, неколку градови во Пакистан и на други места.
XS
SM
MD
LG