Достапни линкови

Љубљана: Референдум за влегување во ЕУ на 23 март


Во Словенија на 23-ти март годинава треба да се одржи референдум за влегувањето на земјата во Европската Унија и НАТО. Ова е решено на синоќешниот состанок на словенечката владина коалиција. Заклучено било да биде донесена и декларација за почитување на резултатите од референдумот.
XS
SM
MD
LG