Достапни линкови

Вашингтон: Рамсфелд изјави дека војната во Ирак не е неопходна


Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд изјави дека војната со Ирак не е неопходна. Притоа тој посочи дека соработката на Садам Хусеин со инспекторите може да претставува прифатливо решение за кризата.
XS
SM
MD
LG