Достапни линкови

Вашингтон: На крајот од месецот средба Буш - Блер


Американскиот претседател Џорџ Буш и британскиот премиер Тони Блер предвидено е да се сретнат на 31 овој месец во Кемп Дејвид, јавуваат агенциите. Одржувањето на состанокот е предвидено за три дена по обраќањето на Буш на нацијата и четири дена по разгледувањето во Советот за безбедност на извештајот на инспекторите за ирачкото оружје.
XS
SM
MD
LG