Достапни линкови

Њујорк: Бликс ќе побара од Ирак нови информации


Шефот на инспекторите за оружје при Обединетите нации Ханс Бликс изјави дека ќе им соопшти на ирачките официјални власти дека треба да достават нови информации за оружјето за масовно уништување. Бликс денеска во Брисел ќе се сретне со претставникот за надворешна политика на Европската унија Хавиер Солана и комесарот за надворешни работи Крис Патен за да им соопшти резултати од досегашната работа на инспекторите.
XS
SM
MD
LG