Достапни линкови

Лондон: Притворени три лица од африканско потекло во антитерористичка акција


Три лица од африканско потекло се во притвор во Велика Британија по синоќешната антитерористичка акција во северна Англија. Во операцијата еден полицаец загинал, а четворица биле ранети.
XS
SM
MD
LG