Достапни линкови

Западен Брег: Нови напади на израелските сили


Израелските сили денеска нападнаа два палестински универзитети како одговор на бомбардирањето во Тел Авив на почетокот на овој месец кога загинаа 22 лица. Изутринава израелските војници убија двајца Палестинци во размена на оган.
XS
SM
MD
LG