Достапни линкови

Вашингтон: САД разговара со Кина за нуклеарната криза со Северна Кореа


Американски претставници денеска започнаа разговори со кинеските власти за севернокорејската нуклеарна криза. Претседателот Буш изјави дека се подготвува да ја обнови програмата за доставување помош во храна и енергија за Северна Кореја ако властите не продолжат да работат на развивање на нуклеарното оружје.
XS
SM
MD
LG