Достапни линкови

Сеул: Јужна Кореа прифаќа учество на разговорите со Северна Кореа


Јужна Кореја прифати да учествува на разговори со Северна Кореја кои би започнале наредната недела. Овие разговори би биле во рамки на диполматската иницијатива за разрешување на кризата во врска со производството на нуклерно оружје во Пјогјанг.
XS
SM
MD
LG